Naszą pasją jest elektronika

Oferta Electro-LAB

Lamp-ART Phono
Produkcja urządzeń audio

Na zamówienie wykonujemy zestawy audio pod klienta. Dostarczamy wyłącznie zestawy wysokiej jakości.

Serwis elektroniki
Serwis

Wykonujemy naprawy urządzeń elektronicznych w szerokim zakresie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

PRODUKCJA ELEKTRONIKI

Wzmacniacze elektroakustyczne

Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus

Lamp-ART Quartus

Parametry techniczne wzmacniacza
Moc: 10W RMS na kanał
Czułość wejścia: 1V RMS
Pasmo przenoszenia przy pełnej mocy oddawanej: 25Hz-20kHZ
Pasmo przenoszenia mocy 1W RMS bez spadku amplitudy i bez zniekształceń: 15Hz - 60kHz
Wzmacniacz wykonany na lampach EL34B oraz 6SL7

Dla zwiększenia niezawodności i trwałości wzmacniaczy „Lamp-ART”, dobraliśmy również elementy elektroniczne z dużym zapasem mocy i dopuszczalnych napięć jak i prądów.

Wzmacniacz jest wykonany w technologii (przestrzennej "point to point"), nie posiada żadnej płytki PCB. We wzmacniaczu jedyny krzem jest w mostku prostowniczym, całość elektroniki jest oparta na lampach elektronowych.

Lamp-ART Quartus charakteryzuje się przyjemnym bardzo przestrzennym dźwiękiem, z bardzo wyraźną średnicą, piękną melodyjną górą i dokładnym punktowym basem.

Jak wiemy, szeroko rozumiane grono „audio-fili” inwestuje duże pieniądze w przewody audio „inter-konekty” nie rozumiejąc do końca co dzieje się z sygnałem analogowym wewnątrz wzmacniaczy akustycznych. Otóż sygnał ten trafia natychmiast z gniazda wejściowego sygnału audio wzmacniacza, na płytkę z laminatu PCB gdzie płynie dalej cieniutką ścieżką z miedzi o grubości mikrometrów. Są to cieniutkie, ale również bardzo długie miedziane połączenia rozłożone po całej płycie z laminatu, idąc niejednokrotnie nie najprostszą drogą, co wynika z ułożenia elementów na płycie drukowanej. W naszych konstrukcjach wzmacniaczy „Lamp-ART” taka sytuacja nie występuje. Najcieńsze połączenia są o grubości przynajmniej takiej jak końcówki przyłączeniowe elementów, nigdy nie są cieńsze. W montażu przestrzennym każde połączenie jest również bardzo krótkie, występuje jeden punkt wspólnej masy, co całkowicie eliminuje powstawanie pętli masowej. Wszystko to poprawia zdecydowanie jakość dźwięku, jego dynamiczność jak również plastyczność.

Wzmacniacz „Lamp-ART” jest całkowicie lampowy. Różni go to od niemal wszystkich innych podobnych konstrukcji reklamowanych i sprzedawanych jako wzmacniacze lampowe. Wystarczy zajrzeć do wnętrza i od razu widać brak tranzystorów a niekiedy o zgrozo, układów scalonych. Dla niedowierzających proszę wpisać w wyszukiwarkę Google lub inną hasło „wzmacniacz lampowy środek” lub podobne, zobaczycie mnóstwo konstrukcji opartych o płytki drukowane i wspomaganych elementami półprzewodnikowymi. W naszym wzmacniaczu jedyny krzem występuje w prostowniku napięcia, co ma nawet korzystny wpływ na charakterystykę wzmacniacza.
Nasz wzmacniacz to rękodzieło, powrót do tradycji i czystego analogowego brzmienia dźwięku. Obudowa zbudowana jest z aluminium i tekstolitu – bardzo solidnego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę.
Mamy nadzieję że nasz wzmacniacz usatysfakcjonuje dźwiękiem każdego ceniącego sobie piękne czyste brzmienie lamp elektronowych, jak również kunsztem ręcznego wykonania i niezawodnością na długie lata.

Uwaga: Wszystkie opisane tutaj projekty wykonywane są na umowę zlecenie dla klienta. Nie są produktami seryjnymi. Czas oczekiwania od chwili złożenia zlecenia do 2 miesięcy.
Wzmacniacze Lamp-ART objęte są trzy letnim okresem gwarancji (gwarancja nie obejmuje lamp).

Epo Lamp-ART
Epo Lamp-ART

Zestawy w obudowach z żywic 

Wraz z firmą EPOSOUND opracowaliśmy wersje wzmacniaczy Lamp-ART Quartus w obudowach z drewna i żywic. Są to bardzo eleganckie zestawy do nowoczesnych pomieszczeń.
Użyte drewno jest starannie wyselekcjonowane i ręcznie obrabiane, aby zachować jego autentyczny charakter i niepowtarzalność. Następnie żywica epoksydowa staje się narzędziem, które umożliwia tworzenie niezwykłych wzorów i efektów wizualnych, nadając każdemu głośnikowi i wzmacniaczowi niepowtarzalną tożsamość.

Lamp-ART Phono
Lamp-ART Phono

Lamp-ART Phono

Lampowy przedwzmacniacz gramofonowy do wkładek MM zbudowany w pełni na lampach:
- W sekcji zasilacza lampa prostownicza - 5U4G, szeregowy regulator napięcia 6V6, wzmacniacz błędu 6SL7, źródło napięcia odniesienia SG3S.
- W sekcji korekcji 2x ECC83 oraz ECC82 jako wtórnik katodowy. Możliwość współpracy z wkładkami MC po zainstalowaniu transformatorów Step-Up. Przedwzmacniacz posiada także trójstopniową regulację poziomu sygnału wyjściowego.

SERWIS ELEKTRONIKI

AUDIO: Denon, Onkyo, Marantz, Sony, Sanyo, Yamaha, Kenwood, Pioneer, UNITRA, NAD, Panasonic, Sansui, Cambridge Audio, Audiolab i inne

Serwis elektroniki
Usługi

Oferujemy naprawę sprzętu audio w tym amplitunerów.
Zapewniamy kompletną rewitalizację sprzętu polegającą na wymianie kondensatorów elektrolitycznych, pasków i elementów mechanicznych. Przestrajamy radioodbiorniki. Restaurujemy gramofony (polerowanie pokrywy, naprawa mechaniki, elektroniki, okablowania).
Naprawiamy wszelakie urządzenia lampowe. Potrafimy ożywić odtwarzacze CD i DVD.
Zapraszamy również z laptopami, komputerami i monitorami. Posiadamy sprzęt i umiejętność wymiany układów scalonych SMD jak również BGA.

Serwis elektroniki
Doświadczenie

Posiadamy najlepszy zespół serwisantów, którzy od lat zajmują się elektroniką.
Potrafimy naprawić większość urządzeń audio.
Posiadamy dokumentacje serwisową do każdego urządzenia.
Dodatkowo w ramach każdej naprawy odświeżane są wszystkie zimne luty, czyszczone lub wymieniane potencjometry oraz czyszczone są styki przełączników.
Zawsze przed przystąpieniem do naprawy ustalamy zakres prac jak również koszt naprawy.
Diagnostyka urządzenia zawsze jest darmowa.

Serwis elektroniki
Nasz serwis

Nie jesteśmy serwisem gwarancyjnym - nie działamy w ramach gwarancji producenta. Z naszej strony możemy zapewnić bezpłatną diagnostykę, kompleksową naprawę urządzeń oraz półroczą gwarancję na naszą usługę.
Do każdej zrealizowanej naprawy otrzymacie Państwo pisemne potwierdzenie rzetelnego wykonania usługi. Dzięki temu, mają Państwo pewność, że naprawa została wykonana na najwyższym poziomie.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Odpowiadamy zawsze babrdzo szybko. Zachęcamy do przyjścia lub wysłania swojego sprzętu do nas!

© Copyright 2003-2024 MicroAutomatic & Electro-LAB - All Rights Reserved

Offline Website Builder