Nasza historia

Pierwsza zaawansowana platforma ruchowa firmy MicroAutomatic, z efektami 4D w czasie budowy (2008r.).

Electro-LAB
Electro-LAB

Serwis urządzeń elektronicznych
Produkcja sprzętu audio

Kino5D
MicroAutomatic

Kompleksowe wyposażenie sal projekcyjnych w technologie 5D
Oryginalna strona z lat 2003 - 2017 (produkcja zakończona)

Electro-LAB Serwis

Serwis audio

W styczniu 2022 roku otworzyliśmy profesjonalny serwis sprzętu audio. Wykonywaliśmy głównie naprawy starych urządzeń ze specjalizacją pełnych rewitalizacji. 
Trafiały do nas wzmacniacze różnych firm. Naprawy polegały na rozebraniu urządzenia, wymianie elementów które pod wpływem czasu utraciły fabryczne parametry. Często też demontaż elementów mechanicznych i ich czyszczenie lub mycie w myjce ultradźwiękowej.
Po przeprowadzeniu pełnej rewitalizacji, urządzenia często grały lepiej niż jak były nowe. Od czasu ich produkcji wiele się zmieniło, parametry elementów elektronicznych są teraz dużo lepsze, tranzystory dla przykładu mniej szumią, kondensatory elektrolityczne o mniejszych pojemnościach zamieniamy na foliowe, które to mają znacznie lepsze parametry. Wszystko to ma wpływ na brzmienie wzmacniacza i jakość dźwięku.
Naprawy wykonujemy tak, by móc dać na każdą 6 miesięcy gwarancji.

Mobirise Website Builder

Stare komputery

Podejmowaliśmy się różnych dziwnych wyzwań. Elektronika każdego typu trafiała do nas.
Naprawialiśmy stare monitory, stacje dyskietek a nawet komputery.  W związku z podniesieniem napięcia w sieci z 220V do 230V a w miejscowościach z zamontowaną fotowoltaiką jeszcze znacznie wyżej, wiele starych urządzeń nie radzi sobie. Elementy zabezpieczające, zwłaszcza odkłócające pracują na swoich górnych parametrach. Znacząco skraca to ich żywotność i prowadzi do częstych usterek.
Wiele urządzeń udało nam się jednak przywrócić do "życia", sprawa dotyczy zwłaszcza starych polskich telewizorów jak i monitorów z lampami kineskopowymi oraz wielu zasilaczy starego typu bez stabilizacji.
Jednocześnie naprawialiśmy również wiele nowoczesnego sprzętu z branży komputerowej, głównie laptopów i komputerów przemysłowych.

Urządzenia jakie trafiają do nas

Kenwood
Radio
SONY
Pioneer
Lamp-ART Proto

Lamp-ART Proto

Naprawy dawały nam możliwość słuchania różnorodnych urządzeń jak wzmacniacze, kolumny głośnikowe, amplitunery, odtwarzacze CD, gramofony i wiele podobnych.
Mogliśmy porównać zarówno nowoczesne urządzenia pracujące w klasie D, jak również te stare z lat 80-tych, ale również najstarsze konstrukcje lampowych wzmacniaczy audio. Zastanawialiśmy się jak powinien brzmieć i jakie mieć parametry idealny zestaw audio.
Postanowiliśmy się wykazać i tak powstał pierwszy prototyp wzmacniacza lampowego "Lamp-ART" pracującego w układzie push-pull. 
Wzmacniacz wykonaliśmy całkowicie "ręcznie" dysponując podstawowymi narzędziami jak również ploterem frezującym CNC. Z prototypu byliśmy bardzo zadowoleni. Jakość dźwięku dorównywała wielu drogim urządzeniom audio, jakie mieliśmy okazje serwisować.

Lamp-ART

Lamp-ART

Zachęceni jakością dźwięku poprawiliśmy wygląd wzmacniacza jak również jakość brzmienia. Wciąż eksperymentowaliśmy z kolejnymi wersjami, zmianami w schematach, producentami komponentów. Naszym celem było zbudowanie niedrogiego w swojej klasie wzmacniacza o bardzo dobrych parametrach.
Równocześnie dobieraliśmy kolumny do naszych wzmacniaczy. Szybko zrozumieliśmy że idealny zestaw powinien być "zestrojony" w całości. Postanowiliśmy do naszego wzmacniacza dorobić kolumny głośnikowe.
Nie mieliśmy wielkiej praktyki w budowie kolumn, ale dysponując wieloma zaawansowanymi narzędziami do obróbki drewna udało nam się zbudować zestaw kolumn o mocy 88W każda.
Prace nad zwrotnicami pochłonęły kolejne 3 miesiące prób i rozmów z naszymi klientami, których uwagi doprowadziły w końcu do wersji finalnej.

Wyposażyliśmy się w jeszcze bardzie zaawansowane narzędzia i maszyny do produkcji elementów mechanicznych i obudów. Efektem prac były dwa pierwsze prototypy jak również kolejne lampowe wzmacniacze elektroakustyczne „Lamp-ART” wykonane w pełni w starej technologii. Odeszliśmy od powszechnie stosowanych płytek drukowanych. Cofając się w czasie z technologią montażu, pozbawiliśmy nasz produkt wielu wad, a raczej słabych punktów konstrukcyjnych, objawiających się po czasie zimnymi lutami, uszkodzeniami ścieżek w obwodach PCB itp.
Dlatego nasz produkt wykonywany jest całkowicie ręcznie, nigdy nie będzie montowany masowo na liniach produkcyjnych. Zależy nam wyłącznie na jakości i odmienności produktu od masowo proponowanych rozwiązań dużych firm z branży nagłośnienia. W naszych wzmacniaczach nie ma skrawka laminatu, montaż jest w pełni przestrzenny, gwarantując tym samym niezawodne działanie przez długie lata.
Od początku byliśmy małym, kilkuosobowym zespołem pasjonatów elektroniki. Naszą pasją był i jest czysty piękny dźwięk, tworzymy wzmacniacze – swoiste perełki akustyczne, w co wkładamy wiele pracy i zaangażowania.
Nasze projekty są odpowiedzią na wszech-dostępne urządzenia audio, o nie satysfakcjonującej w naszym mniemaniu jakości odtwarzania dźwięku. Nie zadowalają nas urządzenia oparte w pełni na nowoczesnych technikach przetwarzania strumieni audio przez przetworniki cyfrowe, które pomimo bardzo dobrych parametrów wnoszą efekt digitalizacji dźwięku, jakże nieprzyjazny i odległy od naszego zmysłu słuchu.
Mamy w branży audio duże doświadczenie, przez nasze ręce przeszły dziesiątki urządzeń produkowanych na całym świecie i wykonywanych w różnych technologiach. Lata pracy w profesjonalnych serwisach elektroniki pozwoliły nam wybrać najlepsze rozwiązania i przenieść je na nasze produkty.

Efekty dwóch lat naszej pracy

Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus
Lamp-ART Quartus

Targi Audio-Video Show

Efekty naszej pracy zaprezentowaliśmy na targach w hotelu Sobieski na I piętrze :)
Zarówno wzmacniacze jak i kolumny są naszym produktem.
Cały zestaw, każdy element jest tak dobrany żeby brzmienie było wyjątkowe.

Mobirise Website Builder

Finalne produkty 2023

Lamp-ART Quartu
Lamp-ART Quartus

Zaprezentowaliśmy wzmacniacz lampowy pracujący w układzie single-ended. Wzmacniacz ma mniej mocy niż w układzie push-pull, niemniej jednak jakość dźwięku jest dużo lepsza. Jest znacznie bardziej "szczegółowy". Wzmacniacz ma 2 x 10W mocy co przy kolumnach o wysokiej sprawności w zupełności wystarcza do standardowych pomieszczeń mieszkalnych.

Lamp-ART Phono
Lamp-ART Phono

Wzmacniacz lampowy do gramofonu - to było trudne wyzwanie. Wzmacniacz całkowicie oparty o lampy, nie ma żadnego elementu półprzewodnikowego. Zasilacz lampowy ze stabilizacją napięcia na lampie stabiliwolt. Zagrał wyjątkowo dobrze i zebrał bardzo wiele pozytywnych opinii na targach. Dla nas jednak był to bardzo trudny i czasochłonny projekt.

© Copyright 2003-2024 MicroAutomatic & Electro-LAB - All Rights Reserved

AI Website Generator