LAMPOWY WZMACNIACZ ELEKTROAKUSTYCZNY

zdjęcie wzmacniacza

Parametry techniczne wzmacniacza

Moc: 10W RMS na kanał
Czułość wejścia: 1V RMS
Pasmo przenoszenia przy pełnej mocy oddawanej: 25Hz-20kHZ
Pasmo przenoszenia mocy 1W RMS bez spadku amplitudy i bez zniekształceń: 15Hz - 60kHz

Dla zwiększenia niezawodności i trwałości wzmacniaczy „Lamp-ART”, dobraliśmy również elementy elektroniczne z dużym zapasem mocy i dopuszczalnych napięć jak i prądów.

Jak wiemy, szeroko rozumiane grono „audio-fili” inwestuje duże pieniądze w przewody audio „inter-konekty” nie rozumiejąc do końca co dzieje się z sygnałem analogowym wewnątrz wzmacniaczy akustycznych. Otóż sygnał ten trafia natychmiast z gniazda wejściowego sygnału audio wzmacniacza, na płytkę z laminatu PCB gdzie płynie dalej cieniutką ścieżką z miedzi o grubości mikrometrów. Są to cieniutkie, ale również bardzo długie miedziane połączenia rozłożone po całej płycie z laminatu, idąc niejednokrotnie nie najprostszą drogą, co wynika z ułożenia elementów na płycie drukowanej. W naszych konstrukcjach wzmacniaczy „Lamp-ART” taka sytuacja nie występuje. Najcieńsze połączenia są o grubości przynajmniej takiej jak końcówki przyłączeniowe elementów, nigdy nie są cieńsze. W montażu przestrzennym każde połączenie jest również bardzo krótkie, występuje jeden punkt wspólnej masy, co całkowicie eliminuje powstawanie pętli masowej. Wszystko to poprawia zdecydowanie jakość dźwięku, jego dynamiczność jak również plastyczność.

Wzmacniacz „Lamp-ART” jest całkowicie lampowy. Różni go to od niemal wszystkich innych podobnych konstrukcji reklamowanych i sprzedawanych jako wzmacniacze lampowe. Wystarczy zajrzeć do wnętrza i od razu widać brak tranzystorów a niekiedy o zgrozo, układów scalonych. Dla niedowierzających proszę wpisać w wyszukiwarkę Google lub inną hasło „wzmacniacz lampowy środek” lub podobne, zobaczycie mnóstwo konstrukcji opartych o płytki drukowane i wspomaganych elementami półprzewodnikowymi. W naszym wzmacniaczu jedyny krzem występuje w prostowniku napięcia, co ma nawet korzystny wpływ na charakterystykę wzmacniacza.
Nasz wzmacniacz to rękodzieło, powrót do tradycji i czystego analogowego brzmienia dźwięku. Obudowa zbudowana jest z aluminium i tekstolitu – bardzo solidnego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę.
Mamy nadzieję że nasz wzmacniacz usatysfakcjonuje dźwiękiem każdego ceniącego sobie piękne czyste brzmienie lamp elektronowych, jak również kunsztem ręcznego wykonania i niezawodnością na długie lata.


Uwaga: Wszystkie opisane tutaj projekty wykonywane są na umowę zlecenie dla klienta. Nie są produktami seryjnymi. Czas oczekiwania od chwili złożenia zlecenia do 2 miesięcy.

zdjęcie wzmaciacza - góra
zdjęcie wzmaciacza - bok
zdjęcie wzmaciacza - dół